Zde máte čistý tiskopis růžového prohlášení (kdyby se vám nechtělo na finanční uřad).
Zde máte vzor, co a jak v prohlášení vyplnit.
Vyplňujeme:
První list daňového prohlášení
Úvodní tabulka slouží k vyplnění osobních údajů zaměstnance a přesné adresy plátce, tj. zaměstnavatele. Následně je třeba vyplnit rok (prohlášení může sloužit až tři kalendářní roky) a zda poplatník hodlá uplatnit základní slevu na poplatníka.
Pokud máte děti následující tabulka je určena k vyplnění jmen a rodných čísel dětí, žijících ve společné domácnosti, na které hodlá poplatník uplatnit daňové zvýhodnění:
Pro studenty je velmi důležitý bod d) v odstavci 2) tedy věta:
se soustavně připravuji na budoucí povolání studiem nebo předepsaným výcvikem ve zdaňovacím období tedy napsat rok a škrtnout do. Pokud vyplníte tabulku, že uplatňujete slevu na studium(odstavec 2.d) ), musíte zároveň doložit potvrzení o studiu.
Druhý list daňového prohlášení
V oddílu II. poplatník podpisem prohlašuje, že nepodepsal za stejné období tiskopis prohlášení u jiného plátce a současně daňové zvýhodnění na uvedené děti neuplatňuje ve stejném období jiná osoba. Na konci strány doplnit datum, období a připojit podpis.
Poslední čtvrtý list daňového prohlášení
Uvedené údaje je třeba pro každé zdaňovací období potvrdit. To provede zaměstnanec podpisem s připojením údaje o datu podpisu.
Slouží jako žádost o provedení ročního zúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti. Tuto žádost vyplňují zaměstnanci převážně na HPP(hlavním pracovním poměru), pokud jejich úvazek překračuje kalendářní rok. Osoby na DPP(dohodu o provedení práce) tyto listy nevyplňuji.
Pro rok 2016 se předpokládá stejný typ tiskopisu jako v roce 2015 - tedy č. 24.
Průvodní dopis by měl sdělit, proč právě vy jste tím vhodným člověkem, kterého by agentura měla přijmout. Dobře napsaný průvodní dopis (motivační dopis) vzbudí u personalisty zájem poznat vás osobně či vás rovnou vybrat. Můžete v něm uvést to, co se do CV-životopisu nehodí.
V dnešní době bez CV neuděláte ani ránu. Připravte si přehledný životopis, který budete průběžně aktualizovat, dle získaných zkušeností. U každé agentury napište, jaký druh promoce jste dělali a dobré je uvádět i firmu. Pokud se vám seznam nevejde na A4 doporučuji si vytvořit seznam těchto pozic a přikládat ho k životopisu.
K CV je velice nutné do e-mailu připojit fotku obličeje a fotku postavy. Uděláte lépe, když vše pošlete najednou. Stejně ji po vás bude agentura vyžadovat. Dámy hezky se na fotku naličte.Na fotce , kde je postava si oblékněte bílou košili a černé kalhoty. Portrétová fotografie by měla zobrazovat celý váš obličej, stejně jako fotografie, kterou máte v občanském průkazu nebo v cestovním pasu. Na fotografii by měla být viditelná celá vaše postava "od hlavy až k patě", nejlépe vestoje nebo vsedě. Rozhodně nenahrávejte
Rychlá reakce vám z větší pravděpodobností pomůže k získání práce. V případě inzerce na internetu doporučuji neotálet a hned zasílat CV a fotky. Pokud je u inzerátu uveden telefonní kontakt, doporučuji agenturu ihned kontaktovat. Až se u nějaké agentury zaběhnete, začnou vám samy chodit nabídky práce. Ale ani u tohoto případu nesmíte zlenivět. V tomto světě platí, kdo dřív přijde, ten dřív mele. I minuta vám může práci vzít nebo naopak dát. Jen si důkladně promyslete, zda máte čas a tuto práci chcete opravdu dělat.
Je velice pravděpodobné, že si vás pozvou na pohovor/ školení na centrálu agentury. Většina velkých agentur má sídlo v Praze nebo Brně. Věřím, že se vám nebude chtít vláčet, někdy i přes půlku republiky, ale pro agenturu je velice důležité hostesku či promotéra vidět a slyšet dříve, než práci začne vykonávat. Agentura většinou cestovné na školení proplácí. U pohovoru je to bohužel jinak, ale berte to pozitivně. Na pohovoru si vás zařadí do databáze a budou vám zasílat nabídky práce.
Pokud si vás pozvou na pohovor, přijďte upravená a decentně nalíčená. Promoterům radíme dobře se obléci a nezapomenout na charisma. Většinou pohovor trvá kolem 20ti minut. Budou se vás vyptávat na předchozí zkušenosti, vaše zájmy a časové možnosti. Vzhledem k tomu, že u této práce se hodně mluví a jde jim hlavně o prodejní dovednosti, můžou vás požádat o sehrání nějaké scény. Také se vám může stát, že si vás budou chtít nafotit do databáze.
Sezonní práce, krátkodobé výpomoci, zkrátka brigády. Tradičními právními nástroji, jak je sjednat, jsou dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr. Zákoník práce zná dva typy – dohoda o provedení práce a dohoda o pracovní činnosti. Obě tyto dohody musí být uzavřeny písemně a v zásadě se na ně vztahují stejná pravidla jako na pracovní smlouvy.
Je nejjednodušší formou a ideální pro krátkodobou výpomoc, např. brigádu. Zaměstnanec může DPP uzavřít s neomezeným počtem zaměstnavatelů, avšak s každým maximálně v rozsahu 300 hodin práce ročně.
Sčítají se všechny DPP u jednoho zaměstnavatele během jednoho kalendářního roku. Tzn. můžete např. podepsat u dvou zaměstnavatelů DPP na 550 h za rok (např. u jednoho zaměstnavatele na 300 h a u druhého na 250 h za rok).
V DPP je třeba uvést:
Dále je vhodné uvést, kde má být práce konána (například „sad zaměstnavatele na okraji obce Slaný“) a komu má zaměstnanec pracovní úkol, v našem příkladě tedy očesaná jablka, předat (například „vedoucí sadu pan XY“).
U DPP se neplatí:
V případě, že zaměstnanec nemá jiný příjem v konkrétním měsíci než z DPP a není za něj plátcem pojistného stát , musí se zaregistrovat zdravotní pojišťovně jako osoba bez zdanitelných příjmů a sám platit pojistné. Při výdělku větším než 10 000 Kč měsíčně je ale nutno zaplatit zdravotní, sociální a nemocenské pojištění. Přihlášku k pojištění podává zaměstnavatel zpětně v následujícím měsíci po tom, kdy vznikla účast na pojištění.
DPČ můžeme uzavřít na práci, jejíž rozsah nepřekračuje v průměru polovinu stanovené týdenní pracovní doby, tedy 20 hodin. Tento průměr se posuzuje za celou dobu platnosti DPČ, nejdéle však za 52 týdnů, tedy 1 rok.
V DPČ musí být uvedeny:
Způsob ukončení DPČ může být:
Při sjednané měsíční odměně do 2 499 Kč včetně se neplatí zdravotní, sociální a nemocenské pojištění. Je-li sjednaná výše odměny od 2 500 Kč měsíčně, vzniká povinnost platit toto pojištění.
Odlišnosti DPP a DPČ od pracovní smlouvy
Na DPP i DPČ se v zásadě vztahují stejná pravidla jako na pracovní smlouvu. Výjimkami v DPP a DPČ jsou však například:
Hodinová mzda
Každá agentura nabízí různý honorář za akce. Klasická hodinová mzda se pohybuje od 90-110kč/hod. brutto.
Mzda nad 110 Kč/hod. je většinou u promo akcí na cigarety, alkohol, elektroniku nebo výpomoc při výstavách, veletrzích, banketech aj.
Mzda za odpracovaný den nebo celou akci
Jsou samozřejmé i akce, kde se můžete setkat s finančním ohodnocením za celou akci nebo za odpracovaný den.Takže si zjistěte kolik dostanete za den a kolik hodin se bude promovat.
Kolik máte na hodinu je na vydělení celkové částky hodinami..
příklad: 2dny po 1000 Kč = 2000 Kč / 2 x 8 h = 16 tedy .... 2000/16 = 125 Kč/h
Fixní sazba + provize
U některých agentur je mzda dána fixem + provizemi z prodeje. U tohoto druhu ohodnocení si dejte pozor na to, z jaké částky a v jaké výši je provize počítaná. Také si předem ujasněte, zda jsou procenta počítaná z prodejní či nákupní ceny produktu. Trvejte na tom, aby vše bylo zapsáno ve smlouvě a zda je to pro vás vůbec finančně zajímavé.
Většinou se jedná o jeden typ. Animace složení.
Hledáte práci v oblasti promo? Pomůžeme vám ji ZDARMA najít.
Denně nové inzeráty ZDARMA. Přidávání inzerce ZDARMA pro všechny bez ohledu s možností selekce dle data či regionu.
Chcete se stát dobrým promotérem / hosteskou? Poradíme vám ZDARMA jak na to.
Nevíte si rady s růžovým prohlášením? ZDARMA si stáhněte aktuální tiskopis či návod na jeho vyplnění.
Nedostali jste zaplaceno v časovém termínu dle smlouvy? V našem právním oddělení Vám rádi poradí, jak postupovat.
Agentura po vás chce fotky, které nemáte? Náš ověřený fotograf Vás rád dle přání nafotí.
Hledáme zkušeného promotéra/ku k exkluzivnímu brandovému vystavení TOP výrobce velké bílé...